چگونگي بستهبندي اسباب و اثاثيه منزل براي انتقال

زماني که تصميم داريد به منزل جديدي برويد، بايد اسباب و اثاثيه را به خوبي بسته‌بندي کنيد که آسيبي به آنها نرسد.
اگر خودتان اين کار را انجام دهيد، بسته‌بندي آنها براي حمل و نقل ايمن، مدتي طول خواهد کشيد، اما مي‌توانيد با ما در اتوبار نياوران تماس بگيريد، تا آنها را ايمن و سالم به مقصد برسانيم.


چگونگي بسته‌بندي اسباب و اثاثيه منزل براي انتقال


چند نکته کلي براي شروع بسته‌بندي اسباب و اثاثيه


هميشه از کارتن مناسب استفاده کنيد. کارتن بايد به اندازه کافي قوي باشد که بتواند وزن لوازمي که تصميم به حمل آنها را داريد، تحمل کند. اندازه کارتن را به صورتي انتخاب کنيد که بتوانيد به راحتي آن را حمل کنيد. استفاده از کارتن‌هاي بزرگ، باعث به وجود آمدن مشکل مي‌شود. لوازم را به گونه‌اي در کارتن قرار دهيد که هيچ جايي براي حرکت نداشته باشند. اگر فضاي خالي وجود دارد، با استفاده از رومه و يا پلاستيک‌هاي حباب‌دار، اين فضاهاي خالي را پر کنيد. وزن هر کارتن را بيش از حد زياد نکنيد. در صورتي که در هر کارتن لوازم زيادي قرار داده شود، امکان پاره شدن کارتن زياد است. احتمال افتادن کارتن‌هاي سنگين هم زياد است و بيش از يک نفر براي حمل آنها نياز خواهد بود.


بايد از قبل پيش‌بيني کنيد که در زماني که اسباب و اثاثيه منزل را جمع مي‌کنيد، چه طور غذا درست کنيد و با حداقل امکانات زندگي کنيد. جمع کردن و بسته‌بندي لوازم منزل ممکن است بيش از يک روز زمان نياز داشته باشد. البته مي‌توانيد اين کار را به افرادي باتجربه بسپاريد تا آنها در کمترين زمان ممکن لوازم منزل شما را بسته‌بندي کنند.


نکاتي در مورد جمع کردن اجاق گاز


يکي از لوازم منزل که در زمان اسباب‌کشي بايد به خوبي از آن محافظت کرد، اجاق گاز است. اجاق گازها در حين حرکت به راحتي صدمه مي‌بينند، به خصوص اگر سطحي شيشه‌اي داشته باشند. مهم است که قبل از شروع کار، آنچه را که براي حمل و نقل آن نياز داريد را انجام دهيد. به طور کلي، اين مراحل را بايد در نظر داشته باشيد.  • هر ظرف يا قسمت جدا شونده‌اي را بيرون آوريد و آنها را جداگانه بسته‌بندي کنيد.

  • همه جاهاي اجاق گاز را به طور کامل تميز کنيد. تمامي گوشه‌ها و جاهاي دور از دسترس را به خوبي تميز کنيد. فراموش نکنيد که اجاق گاز را بيرون بکشيد و هر چيزي را که ممکن است پهلوهاي آن را کثيف کرده باشد را برداريد. با اين کار، اجاق گاز تميزي را به خانه جديد خواهيد برد. اگر اجاق را در خانه جديد تميز کنيد، تمامي روغن و کثيفي را به خانه جديد انتقال مي‌دهيد. اين کار را براي تمامي لوازم منزل خود انجام دهيد و قبل از جابجايي آنها را تميز کنيد.

  • شبکه‌هاي روي اجاق گاز را جدا کنيد، به همراه ساير قسمت‌هاي قابل جابجايي آنها را بسته‌بندي کنيد.

  • اطمينان حاصل کنيد که همه پيچ‌هاي اجاق گاز در حالت خاموش تنظيم شده‌اند و آنها را با چسب ببنديد. اگرمي‌توانيد سري‌هاي پلاستيکي کنترل شعله اجاق گاز را جدا کنيد، آنها را جداگانه بسته‌بندي کنيد و در يک کيسه قرار دهيد.

  • اگر اجاق گاز شما به لوله گاز وصل شده است، آن را جدا کرده و از بسته بودن شير گاز مطمئن شويد.

  • اگر اجاق گاز شما داراي سيم برق است، آن را از برق جدا کنيد. با استفاده از نوار چسب و يا بست، سيم برق را به قسمت پشت اجاق گاز متصل کنيد.

  • درب فر را با چسب نواري قوي يا بند ببنديد. آثار نوار چسب ممکن است روي برخي از سطوح آن باقي بماند.

  • اگر اجاق گاز شما داراي سطحي از جنس استيل ضد زنگ است، از يک ورقه کارتن بر روي آن استفاده کرده و سپس آن را با پلاستيک حباب‌دار پوشش دهيد.


وقتي اين وسايل با استفاده از چرخ دستي حمل مي‌شوند، بهتر است که با استفاده از يک تسمه آنها را به چرخ دستي ببنديد. زيرا با اين کار محافظت بهتري از اسباب و اثاثيه شده و امکان افتادن از روي چرخ دستي کم مي‌شود.

مشخصات

تبلیغات

محل تبلیغات شما

آخرین مطالب این وبلاگ

عکس آقای خامنه ای

برترین جستجو ها

آخرین جستجو ها

خريد و فروش زمين و ويلا در شمال fifanik امیر تکنولوژی شرکت کشاورزی پالیز اندیمشک شرکت اشل پایگاه رسمی مسجد امام حسین(ع) قم crazy friends Rachel دموگرافيک الان خرید کن