نکات بعد از اسبابکشي به خانه جديد

در زمان اسباب‌کشي بايد کارهاي زيادي را انجام داد و اگر براي اين کارها از قبل برنامه‌ريزي کرده باشيد، مي‌توانيد با کمترين زحمت و خسارت، اسباب و لوازم منزل خود را به خانه جديد انتقال دهيد. هميشه قبل از اين که اسباب و اثاثيه را به خانه جديد منتقل کنيد، بايد کارهايي را انجام دهيد. مي‌توانيد با اتوبار تجريش تماس بگيريد تا اسباب و اثاثيه شما را به بهترين نحو و در کمترين زمان به خانه جديد منتقل کنند.
تميز کردن خانه جديد يکي از آن کارها است و بايد تمامي شيرهاي آب و اتصالات برق را بررسي کنيد تا در صورتي که به تعمير احتياج داشته باشند، آنها را قبل از آوردن وسايل تعمير کنيد. وسايل سرمايشي و گرمايشي خانه جديد را بايد قبل از اين که اسباب و اثاثيه خود را انتقال دهيد بايد بررسي کنيد و اشکالات احتمالي را برطرف کنيد. اين وسايل به سرويس و نگهداري احتياج دارند و در صورتي که هيچ خرابي هم نداشته باشند، بايد آنها را سرويس کنيد تا بتوانند وظايف خود را انجام دهند.


نکات بعد از اسباب‌کشي به خانه جديد


يکي از کارهايي که قبل از بسته‌بندي و آوردن وسايل به خانه جديد بايد انجام دهيد، تهيه يک ليست از وسايل است. با داشتن ليست، شما درک خوبي از وسايل خواهيد داشت و مي‌توانيد مشخص کنيد که هر کدام از آنها در چه جايي بايد قرار بگيرند. هميشه به ياد داشته باشيد که محتويات داخل کارتن‌ها را بر روي آنها يادداشت کنيد.
تا جاي ممکن در تمامي جهت‌هاي کارتن محتويات داخلي آن را بنويسيد تا در صورت وم نيازي به جابجايي آنها براي خواندن محتويات داخلي نداشته باشيد. زماني که داخل هر کارتن را بدانيد و ليستي از آنها داشته باشيد که مشخص مي‌کند هر وسيله‌اي بايد در کجا قرار داده شود، زماني که وسايل و لوازم منزل شما به خانه جديد منتقل شد، به راحتي مي‌توانيد هر کدام را در فضاي مناسب قرار دهيد.


چه کارهايي بعد از اسباب‌کشي به خانه جديد بايد انجام داد


اولين کاري که بايد انجام دهيد، قرار دادن وسايل در جاي مورد نظر است. وسايل آشپزخانه، اتاق‌ها و آنهايي که بايد در انبار قرار داده شوند را تفکيک کنيد. اين کار باعث مي‌شود فضاي اصلي خانه بيش از حد شلوغ نشود. در ابتدا لوازمي که بايد در انبار خانه قرار داده شوند را به انبار منتقل کنيد. اين کار باعث مي‌شود تا وسايل کمتري در خانه بماند و محيط خلوت‌تري داشته باشيد.
اتاق‌ها را نيز بعد از قرار دادن وسايل در انباري مرتب کنيد. با اين کار مي‌توانيد محيطي براي استراحت ايجاد کنيد و در صورتي که در روزهاي سرد سال به خانه جديد اسباب‌کشي کرده باشيد، مي‌توانيد اتاق‌ها را براي استراحت گرم کنيد. بعد از اين که لوازم اتاق‌ها را در جاي مناسب قرار داديد، نوبت به آشپزخانه مي‌رسد.
قبل از هر کاري اجاق گاز را به لوله‌کشي گاز متصل کنيد و از عدم نشتي شيلنگ آن مطمئن شويد. يخچال و فريزر، ديگر وسايلي هستند که بعد از نصب اجاق گاز بايد در جاي خود قرار داده شوند. هميشه لوازمي که در آنها کمپرسور قرار دارد را بعد از حرکت دادن، بايد مدتي در جاي خود بي‌حرکت بمانند. بعد از مدتي که يخچال و فريزر را در جاي خود قرار داديد، آنها را به برق بزنيد. مواد غذايي را در يخچال و فريزر تا زماني که به حد کافي سرد نشده‌اند، قرار ندهيد. با گذاشتن مواد غذايي در يخچالي که به حد کافي سرد نشده است، دماي داخل يخچال ديرتر سرد مي‌شود و کمپرسور بايد بيشتر کار کند و امکان خراب شدن مواد غذايي زياد خواهد بود.
لوازم و ظرف و ظروف زيادي را بايد در آشپزخانه قرار دهيد و با مرتب کردن آشپزخانه، مي‌توانيد آشپزي کنيد. ظروف شکستني را با احتياط جابجا کنيد و هميشه در زمان خارج کردن آنها از کارتن، دقت بالايي داشته باشيد. در زمان اسباب‌کشي اگر کارها را با برنامه‌ريزي قبلي انجام دهيد، بيش از حد، خسته نمي‌شويد.

مشخصات

  • جهت مشاهده منبع اصلی و ادامه این مطلب کلیک کنید
  • کلمات کلیدی: بايد ,کنيد ,خانه ,وسايل ,مي‌توانيد ,انجام ,خانه جديد ,داشته باشيد ,قرار داده ,داده شوند ,مواد غذايي ,بايد انجام دهيد، ,کرده باشيد، مي‌توانيد
  • در صورتی که این صفحه دارای محتوای مجرمانه است یا درخواست حذف آن را دارید لطفا گزارش دهید.

تبلیغات

محل تبلیغات شما

آخرین مطالب این وبلاگ

عکس آقای خامنه ای

برترین جستجو ها

آخرین جستجو ها

مجله تخصصی مطالعات آمریکا Brent هم‌دمِ پنهانِ مح‌مّد کجایی یارم چاپ بنر در اصفهان| چاپ بنر فوری در اصفهان| چاپ بنر آنلاین اینترنتی در اصفهان وب سایت ادبی قلم طلایی1 (امیرنمازی) Don معماری اینجا همه چی هست bearingsuytyt